"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Отличен финал за България на ЕП - Тасева със сребро, Владинова с бронз на лента

По отличен начин завърши участието на България във финалите на отделните уреди на Европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща (Унгария). Катрин Тасева успя да се пребори за среброто във финала на лента, след като изигра премерено съчетанието си и получи оценка от 17.150. Невяна Владинова пък се окичи с бронз на същия уред, след като допусна леки неточности, но успя да се измъкне умело от закачилата се лента на врата й. 23-годишната плевенчанка получи 16.975 точки и зае третата позиция. Златото на лента заслужи Дина Аверина (Русия) със 17.625 точки.

Малко по-рано Владинова изигра много добри бухалки, но беше класирана пета след неочаквано ниска оценка от 16.900 точки. Шампионка стана Арина Аверина (Русия) с 19.075 точки. Среброто заслужи нейната сестра близначка Дина Аверина с 19.000, а бронза отиде в ръцете на израелката Линой Ашрам със 17.750 точки, въпреки че имаше изпускане на уред по време на съчетанието. Младата Алина Харнаско (Беларус), която също допусна грешка, завърши преди Владинова - четвърта със 17.250.

Припомняме, че вчера Владинова, Тасева и ансамбълът девойки спечелиха бронзовите медали в отборното класиране.

Финали на отделните уреди на Европейското първенство но художествена гимнастика: