Сребърен медал за Петър Иванов на европейската купа

Само седмица след като спечели сребърен медал на европейската купа по спортно катерене за юноши и девойки в дисциплината боулдър, Петър Иванов прибави още един сребърен медал в колекцията си, този път в дисциплината трудност.

На проведената вчера и днес в Имст, Австрия европейска купа по спортно катерене – трудност, Петър Иванов зае второто място при юношите 16-17 г. Това е първи медал за Петър Иванов в тази дисциплина при юношите. Досега най-доброто му класиране беше преди 2 години - 9-то място.

С това постижение той дава сериозна заявка за добър резултат и спечелване на квота за Младежките олимпийски игри през 2018 г. Олимпийското състезание в спортното катерене е комплексно от трите дисциплини на катеренето – трудност, боулдър, скорост. Първата квалификация за МОИ ще бъде по време на световното първенство за юноши и девойки през септември в Инсбрук, Австрия, където първите 13 в комплексното класиране печелят квота за МОИ.