Със страхотен гол на Йомов Славия направи огромна крачка към спасението (видео)

Със страхотно попадение на Георги Йомов най-старият столичен клуб - Славия, направи огромна крачка към оцеляването си. В първи бараж за директно оцеляване в Първа професионална лига "белите" постигнаха изключително ценна победа с 1:0 гост Нефтохимик (Бургас). Юношата на Левски, който през 2015-а премина в "Овча купел", се разписа още в 9-ата минута, когато завърши по перфектен начин чудесна контраатака на столичани по лявото крило.

Бившият национал на България Златомир Загорчич пък записа трети пореден начин начело на шампиона на България за 1996 година без допуснато поражение. Нещо повече, под негово ръководство славистите имат само едно допуснато попадение, което е голямо постижение на фона на това, че в последните пет срещи преди идването на Заги тимът бе допуснал цели 10 гола. Реваншът на Националния стадион "Васил Левски" е този понеделник, от 20:00 часа.

“Белите” излязоха напред в резултата още в 9-ата минута, когато Георги Йомов даде аванс на гостите от София със страхотно попадение след асистенция на Сердер Сердеров. Младият талант завърши с невероятен удар от неудобна позиция бърза контраатака на столичани по лявото крило. В минути след гола Нефтохимик взе инициативата в свои ръце и нееднократно постави защитата на Славия под напрежение.

До реална чиста ситуация за гол пред вратата на Георги Петков обаче така и не се стигна. След натиска на “зелените” в минутите след попадението на Йомов, момчетата на Златомир Загорчич отново погледнаха по-смело към вратата на Янко Георгиев, като удари на Ивайло Димитров и Стефан Велев минаха над вратата.

През втората част на "Лазур" припряните и нервни действия, както и множеството промени, които направиха Христо Янев и Златомир Загорчич накъсаха играта. Възможностите за гол и пред двете врати продължиха все така да липсват, като показателен за това е фактът, че първата чиста ситуация дойде едва в 79-ата минута.

Тогава Сердер Сердеров получи топката отляво, добре я прибра надясно и мигновено я насочи към долния ляв ъгъл на Янко Георгиев. Капитанът на “шейховете” първоначално не реагира по най-добрия начин и след недотам доброто му изчистване се наложи да спасява втори удар, този път от непосредствена близост, на Ивайло Димитров.

Пет минути преди края Славия можеше до голяма степен да реши всичко не само в днешния двубой, но и в крайния сблъсък като цяло. Димитров стреля силно от далечна дистанция, Георгиев изби, но топката попадна в Сердеров, който с фалцов удар я прати на сантиметри встрани от десния страничен стълб на бургаския страж.

Нефтохимик - Славия 0:1