Фенербахче е на финал в Евролигата (видео)

Отборът-домакин на Final Four на Евролигата през сезон 2016/17 - Фенербахче си осигури място на финала на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент, след като тази вечер се наложи над Реал (Мадрид) с 84:75 (21:13; 23:21; 19:16; 21:25).

Най-полезен за турците беше Екпе Юдо, който се отличи с „дабъл-дабъл“ – 18 точки и 12 борби, Богдан Богданович вкара 14 точки, а Ян Весели и Никола Калинич завършиха с по 12 точки.

Серхио Люл беше най-резултатен за „Белия балет“ – 28 точки, а Джей Си Керъл приключи с 21 точки.

Двубоят започна отлично за домакините от Фенербахче, които напълно контролираха играта през първата четвърт и си осигуриха преднина от осем точки – 21:13.

Вторият период премина на приливи и отливи за двата тима. В началото „фенерите“ достигнаха до двуцифрен аванс – 26:13, след което дойде силна серия за Реал (Мадрид) от 11:0, с която разликата бе стопена до две точки – 24:26, но в самия край на първото полувреме турците отново се развихриха и се оттеглиха на почивката при 44:34 в своя полза.

В третата четвърт играта вървеше кош за кош, което бе изцяло в полза на Фенербахче и разликата в полза на домакините се запази над десет точки – 63:50, но въпреки това, баскетболистите на „Кралския клуб“ не бяха готови да се предадат.

Испанците се хвърлиха с всички сили да търсят обрат в последната четвърт и точно в средата й разликата отново бе стопена до осем точки – 62:70 и обратът изглеждаше възможен. В този момент отборът на Фенербахче затегна защитата и бързо възстанови двуцифрената си преднина, като до края възпитаниците на Желко Обрадович не изпуснаха контрола и заслужено се поздравиха с победата – 84:75, която ги класира на финал в Евролигата.

Фенербахче – Реал (Мадрид) 84:75 (21:13; 23:21; 19:16; 21:25)

Фенербахче: Юдо 18, Богданович 14, Слукас 9, Нуннали 2, Весели 12, Калинич 12, Диксън 9, Датоме 8

Реал (Мадрид): Рандолф 7, Дрейпър, Фернандес, Дончич, Мачиулис, Айон 2, Керил 21, Хънтър 6, Люл 28, Томпкинс 8, Тейлър 3

СТАТИСТИКА ОТ ФЕНЕРБАХЧЕ – РЕАЛ (МАДРИД)