Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4 /Почивка/

Четата на Кокала спря Септември за Първа лига

Отборът на Оборище (Панагюрище) се спаси, като в същия момент разби мечтата за директна промоция на Септември (София). Момчетата на Емил Велев-Кокала надделяха с 2:0 над играчите на Христо Арангелов, които при победа на стадион "Орчо Войвода" щяха да влязат в Първа лига.

В герой за панагюрци се превърна Герги Нетов. Завърналият се от Лудогорец 2 футболист отбеляза и двете попадения в мача. Първо се разписа в 42-ата минута, а след това удвои в 55-ата минута. Последните минути гостите пропуснаха и дузпа.

Така Оборище завърши сезона с 37 точки, като остана във Втора лига, докато столичани завършиха кампанията на втора позиция с 59 точки. Борис Галчев и компания ще играят срещу победителя от двойката Локомотив (Горна Оряховица) - Монтана за влизане в Първа лига.

ОБОРИЩЕ - СЕПТЕМВРИ 2:0
1:0 Нетов (42)
2:0 Нетов (55)