Късмет за “лъвовете”, но задачата още не е изпълнена

Разочаровалият за поредна година Мюнхен 1860 направи голяма крачка към оцеляването си във Втора Бундеслига. В първия плейоф срещу третодивизионния Ян Регенсбург “лъвовете” стигнаха до 1:1 като гост и са фаворити преди реванша.

Всичко започна перфектно за домакините, водени от бившия национал Хайко Херлих. Те поведоха още в 107-ата секунда с попадение на Марк Лаис, но през второто полувреме се прибраха да пазят резултата и бяха наказани в 78-ата минута, когато Феликс Нойхаус изравни. Малко по-късно съдията даде дузпа за Ян Регенсбург, но Щефан Ортега спаси удара на Андреас Гайпъл.

За Втора Бундеслига вече се класираха Дуисбург на Илия Груев и Холщайн (Кийл).