Изравниха рекорд на Бербатов от времето в Леверкузен

Младият нападател на Байер (Леверкузен) Йоел Похянпало успя да изравни върхово постижение на Димитър Бербатов от престоя му в клуба. През сезон 2001/02 българинът реализира шест гола, когато влизаше като резерва в мачове от Бундеслигата. Днес буквално в заключителния момент - в последната минута на последния двубой, финландецът вкара и така се нареди редом до Митко. Похянпало беше точен за 6:2 при победата над Херта (Берлин), с което “аспирините” сложиха точка на сезона си.

Три от головете си блондинът от Хелзинки заби само в един мач в началото на сезона, но след това получи тежка контузия и пропусна голяма част от надпреварата.

Леверкузен завърши шампионата чак на 12-а позиция и няма да играе в европейските клубни турнири.