Черноморец разпиля слаб ЦСКА 1948 и спечели Купата! (видео+галерия)

Отборът на Черноморец (Балчик) спечели Купата на аматьорската лига! Днес играчите на Георги Иванов-Геша надиграха ЦСКА 1948 с 3:0 и заслужено триумфираха с най-престижното аматьорско отличие. Попаденията за “моряците” паднаха през втората част. Головете в срещата реализираха Беадир Беадиров (52’), Валентин Веселинов (70’) и Румен Александров (90’).
Черноморец Балчик - ЦСКА 1948
Това е втори трофей за Черноморец през този сезон, след като спечелиха и титлата в Североизточна трета лига. Интересен факт е, че това е единственият отбор в българския футбол, който все още няма загуба. Въпросителните остават за състава на Валентин Илиев, който днес изигра изключително слаб мач и напълно закономерно записа първа загуба в историята на клуба.

Първата интересна ситуация на стадион "Трейс арена" в Стара Загора дойде в 7-ата минута, когато Цветан Илиев проби и стреля от дистанция, но стражът на "червените" се намеси много добре, избивайки кълбото в корнер. Отговорът на ЦСКА 1948 не закъсня. Сава Савов получи възможност да шутира от много удобна позиция, но халфът не успя да намери целта.
В 21-ата минута Христо Митев направи отлична солова акция, но завършващият удар не затрудни вратаря на Черноморец. В 38-ата минута играчите на Георги Иванов бяха много близо до първия гол в срещата. Виктор Митев бе изведен на добра позиция, но атакуващият футболист не успя да се разпише. Секунди след това Калоян Стефанов се озова сам срещу Христов, който обаче показа класа и запази вратата си суха.

Втората част започна много по-добре за Черноморец и логичното се случи в 52-ата минута, когато Беадир Беадиров получи топката на два метра от голлинията и без да се замисли направи резултата 1:0 в полза на "светло-сините".
В 57-ата минута играчите на Георги Иванов можеха да решат всичко, но Стоян Деспотов направи изключително спасяване. Цветан Илиев остана сам в наказателното поле, но вратарят бе безпогрешен. В 69-ата минута “моряците” стигнаха до абсолютно заслужен втори гол в мрежата на “червените”. Валентин Веселинов получи пас, халфът на Черноморец не се забави и с прецизен удар матира Десподов още един път в срещата.
Черноморец Балчик взе аматьорската купа
В 81-ата минута Спас Спасов опита да върне едно попадение, но ударът му мина малко над целта. В последните секунди на срещата "светло-сините" вкараха трети гол във вратата на ЦСКА 1948. Крайния резултат оформи Румен Александров, който излезе сам срещу Десподов и не сбърка.

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) - ЦСКА 1948 3:0