Берое не повтори стара грешка

Носителят на два трофея този сезон Берое (Стара Загора) не повтори грешната стъпка от миналогодишните четвъртфинални плейофи. Тогава заралии отстъпиха на Спартак (Плевен) в първия мач, но сега взеха своето в мач №1 от тазгодишната серия, надделявайки над същия съперник с 81:69. Така носителите на Купата на България и шампиони в Балканската лига ще пътуват към зала “Балканстрой” с мисълта да си осигурят участие в полуфиналите още в събота, а съперниците им ще се стремят да си осигурият решаващ трети мач.

Липсата на наказания за един двубой Аарън Джоунс не се усети в редиците на домакините, докато гостите също бяха без основна фигура в лицето на Константин Коев.

Заралии на практика си изградиха добра основа през първата част, спечелена с 24:12 и в оставащите 30 минути отбиваха опитите на Спартак да се върне в мача. На почивката резултатът бе 42:32 в полза на Берое, но след убедителна трета четвърт, спечелена със 7 точки, домакините поведоха с 68:51 и си позволиха леко отпускане в оставащите 10 минути, за да спечелят с 81:69.

Шейн Гибсън поведе домакините с 25 точки, Омари Гудул вкара 16, а Брандис Райли-Рос - 15. Третият с двуцифрени показатели бе Степан Тесия с 12 точки.

За Спартак Димитър Маринчешки се отличи с 19, но пропусна и шестте си стрелби за три точки. Милован Савич вкара 15, а Александър Груев 11, към които добави 4 асистенции.