Трета поредна победа за Маринов и Лил

Павел Маринов изглежда се адаптира добре във Франция и помогна на новия си отбор Лил да спечели трета поредна победа. Това се случи срещу Поатие, а крайният резултат бе 73:68 в полза на домакините от Лил, за които това бе общо деветнадесети успех за сезона във втора дивизия на местния баскетбол.

Българският играч бе титуляр и игра 26 минути, завършвайки като най-резултатен за своите, заедно с Жуниор М’Бида - и двамата реализираха по 14 точки. Маринов се отличи още с 3 бориб, 2 асистенции и 5 понесени нарушения за престоя си на паркета. Лука Ашчерич се включи добре от пейката с 13 точки, а Лил стигна до успеха въпреки натрупаните 19 грешки.

Отборът на Маринов е на четвърта позиция в Про Б с баланс 19-13, колкото има и третия Шарлевил. На 12 май тимът на Павел гостува на единадесетия в подреждаенето Руен.