Бостън на финал на Изток след изключителна последна четвърт в мач №7 срещу Вашингтон

Бостън победи със 115:105 у дома срещу Вашингтон и се класира за финалите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. Селтикс спечели драматично серията с 4:3 успеха, а Айзея Томас се отличи с 29 точки и 12 асистенции за победителите.

Кели Олиник реализира рекордните за своята кариера в плейофен двубой 26 точки, помагайки на домакините да се класират напред в директните елиминации.

Бостън направи изключително силна последна четвърт, в която натрупа аванса си в резултата.

Брадли Бийл отбеляза 38 точки за столичани, които играха седми мач в плейофна серия за първи път от 1979 година насам. Съотборникът му Ото Портър добави още 20 точки.

Домакините изоставаха със 72:76 в края на третия период, но серия от 13:3 изцяло обърна развоя на събитията на полето. В първите минути на последната част разликата решително се покачи на 94:81 в полза на домакините.

На финалите в конференцията Бостън ще се изправи срещу миналогодишния шампион Кливланд. Първият двубой между двата състава е на 18 май.