Изумителният уинър, след който Надал даже се извини (видео) 19 май 2017 | 14:52
Рафаел Надал продължава да бъде непобеден на червени кортове този сезон и записа 17-ата си поредна победа на клей, след като срази набързо Джак Сок с 6:3, 6:4 и се класира на четвъртфинал в тенис турнира от сериите “Мастърс” в Рим.

Матадора направи нещо изумително и невиждано в паметно разиграване от третия гейм на първия сет, като записа уинър чрез форхенд с две ръце от невъзможна позиция, от която изглеждаше, че Сок със сигурност ще спечели точката.

Вместо това Надал препарира всички с изпълнението си, като дори се извини на опонента си, повеждайки с 3:0. Впоследствие той приключи мача за час и 22 минути, а в петък от 17:00 часа ще се изправи срещу Доминик Тийм в дербито от четвъртфиналите в Рим.