Дел Потро отпадна във втория кръг на турнира в Лион

Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро претърпя загуба във втория кръг на турнира по тенис на клей в Лион, след като отстъпи пред квалификанта Гастао Елиас с 6:7(0), 4:6. Дел Потро, поставен под номер 6 в основната схема, направи доста слаб мач и съвсем логично отстъпи в срещата. Елиас започна по-добре мача и направи ранен пробив, но в края на първия сет Дел Потро успя да го върне и вкара мача в тайбрек. В него обаче аржентинецът не успя да запише нито една точка и се оказа догонващ в резултата след първия сет.

В началото на втория Дел Потро направи пробив още в първия гейм, но във втория Елиас възстанови равенството. Двамата си размениха още няколко гейм, за да стане резултатът 5:4, когато португалецът се възползва от три последователни грешки на олимпийския вицешампион, за да поведе с 40:0 и с нов пробив на 15 затвори мача. В четвъртфиналите Елиас ще срещне канадеца Милош Раонич, който се наложи с 6:4 6:3 над узбека Денис Истомин. Напред продължава и французинът Жо-Вилфрид Цонга, който се наложи с 6:7(2), 6:2, 6:3 над аржентинеца Карлос Берлок. В полуфиналите Цонга ще срещне руснака Карен Качанов.