Русия отнесе Египет в Рио

Олимпийският волейболен шампион от Лондон 2012 при мъжете Русия записа втора победа на Игрите в Рио. "Сборная" разгроми Египет с 3:0 (25:11, 25:17, 25:9) в третия си мач от Група В на турнира, игран тази вечер пред близо 7000 зрители в зала "Мараканазиньо".

По този начин руснаците са на второ място във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и 6 точки, но преди изиграването на последната среща от този кръг между световния шампион Полша и Аржентина по-късно тази вечер. Египет пък са на предпоследното 5-о място с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. В следващия 4-и кръг в групата момчетата на Владимир Алекно играят именно с "Дружина полска", а "фараоните" ще излязат срещу силния тим на Иран. Срещите са в събота (13 август) съответно от 21,00 и 15,30 часа българско време.

Олимпийските шампиони от Лондон не срещнаха никакви затруднения срещу Египет. Руснаците поведоха с 8:2 в първия гейм, след което увеличиха разликата до 20:11, за да го спечелят с 25:11. Въпреки малко по-добрата игра на египетските волейболисти, "Сборная: взе и втория гейм с убедителното 25:17. В третия гейм Русия пък тотално смаза своите съперници с 25:9, с което подобри олимпийския рекорд за най-голяма разлика в един гейм.

Най-полезни за руския тим станаха Артьом Волвич (8 блока!!!, 2 аса и 67% ефективност в атака) и Максим Михайлов (4 блока и 50% ефективност в атака) с 14 и 13 точки. За египтяните Мохамед Бадауи завърши с едва 7 точки.

РУСИЯ - ЕГИПЕТ 3:0 (25:11, 25:17, 25:9)
РУСИЯ: Сергей Гранкин 3, Максим Михайлов 13, Сергей Тетюхин 3, Егор Клюка 6, Артьом Волвич 14, Александър Волков 5 - Алексей Вербов-либеро (Дмитрий Волков 4, Андрей Ащев 3, Игор Кобзар, Константин Бакун 1, Артьом Ермаков)
Старши-треньор: Владимир Алекно
ЕГИПЕТ: Хосам Абдала, Ахмед Абделхай 6, Ахмед Афифи, Мохамед Бадауи 7, Мохамед Абу 5, Мамдух Абделрехим 2 - Ахмед Абделаал-либеро (Ашраф Абуелхасан 1, Омар Хасан, Мохамед Масуд 1, Мохамед Такил)
Старши-треньор: Шериф Ел Шемерли.