Официално: Бразилия е първият отбор, който се класира на Мондиал 2018

Бразилия стана официално първият отбор, който се класира за финалите на Мондиал 2018 в Русия. Това се случи след победата на "Селесао" с 3:0 у дома срещу Парагвай. Бразилците имат актив от 33 точки в квалификациите в зона Южна Америка, като имат само едно поражение в 14 изиграни срещи. Те загубиха първия си мач от квалификациите от Чили, но след това записаха 10 победи и 3 равенства в следващите си 13 срещи.

Филипе Коутиньо даде аванс за домакините в 34-ата минута, а Неймар удвои аванса за Бразилия в 63-ата минута. Класическата победа беше оформена от Марсело четири минути преди изтичане на редовното време. Парагвай е на осма позиция в класирането със само 18 точки.

ПОВЕЧЕ ЗА ПОБЕДАТА НА БРАЗИЛИЯ СРЕЩУ ПАРАГВАЙ МОЖЕТЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ ТУК!