Мъри последва Григор и отпадна рано-рано от турнира в Монте Карло (видео)

Световният №1 Анди Мъри отпадна на осминафиналите на турнира от серията "Мастърс" в Монте Карло. Британецът загуби с 6:2, 2:6, 5:7 от поставения под №15 испанец Алберт Рамос-Винолас.

В първия сет Мъри загуби два пъти подаването си, но реализира 4 пробива и даде 2 гейма на съперника си. След това обаче нещата се объркаха за шотландеца. Мъри загуби втората част след два допуснати пробива, а в решаващия трети сет световният номер едно поведе с 4:0. Това обаче не се оказа достатъчно, тъй като испанецът първо изравни за 4:4, а при 5:5 реализира поредния пробив в двубоя и след това със своя сервис сложи точка на спора след 2 часа и 35 минути игра.

За 1/4-финалите днес се класираха още поставените под №5 и №11, съответно Марин Чилич (Хърватия) и Люка Пуй (Франция). Чилич се справи с №9 в схемата Томаш Бердих (Чехия) с 6:2, 7:6 (0), а Пуй изигра само 3 гейма срещу сънародника си Адриан Манарино. При 3:0 за Пуй Манарино се отказа.

Вчера изненади имаше и във втория кръг на турнира, след като от надпреварата отпаднаха нашият най-силен тенисист Григор Димитров и французинът Жо-Вилфред Цонга, както и испанецът Роберто Баутиста Агут.