Лион изстрада победата над Анже (видео)

Лион изтръгна труден успех с 2:1 при гостуването на Анже в двубой от 34-ия кръг на Лига 1 и излезе временно на четвъртото място в класирането с 57 точки. Домакините останаха 14-и с 39. Лошата новина за Лион е контузията на Корентен Толисо, който беше изнесен с носилка.

Анже затвърди репутацията си на костелив орех за големите отбори в Лига 1, като по-рано през месеца беше затруднил Монако (0:1) и Пари Сен Жермен (0:2).

Матийо Валбуена откри за "хлапетата" още в 17-ата минута. Набил Фекир покачи в 42-ата на 0:2. Веднага след почивката домакините се хвърлиха в атаки и успяха да върнат едно попадение. Негов автор стана Шейк Ндойе в 49-ата минута, който се разписа с глава след изпълнение на корнер.