Мартин Чой с още една сериозна подкрепа зад гърба си

Българският мотоциклетист Мартин Чой и отборът му получиха подкрепата на водеща транспортна компания. Това стана ясно след среща между ръководствата на ЕKO BMW Motorrad Racing Team и на "Биомет" ЕООД.

Партньорството е със срок до края на годината, други конкретни параметри не бяха обявени. "Радвам се, че още една солидна компания ни дава рамо във важен момент. Това ще направи отбора ни още по-силен и уверен по пътя към спечелването на нови победи", заяви Мартин Чой, който преди две седмици за втори път участва в престижното и свръхтежко състезание "24-те часа на Льо Ман" във Франция. През уикенда пък спечели с огромна преднина поредните кръгове от първенствата на България и на Източна Европа.

През този сезон Чой се състезава в няколко шампионата на континентално и регионално ниво. Във витрината си той има общо над 20 титли от различни класове в национални и в източноевропейски първенства. През 2011 г. Мартин триумфира и с купата от Европейския шампионат в клас Superstock 1000.