Берое бързо върна Черно море в реалността

Играта на Берое в мач №1 от полуфиналите показа, че воденият от Любомир Минчев тим няма никакво намерение да подценява Черно море Тича. Старозагорци бяха категорични и победиха като домакин със 102:68, представяйки се повече от стабилно и в двете фази на играта и вече водят с 1-0, а гостите бързо бяха върнати в реалността след подвига си срещу Академик Бултекс 99 в предишната фаза.

Омари Гудул бе най-резултатният играч на победителите с 26 точки и почти перфектна стрелба - 12/13 за 2 точки и 2/3 от наказателната линия за само 21 минути игра. Брандис Райли-Рос вкара 18, направи 7 асистенции и овладя 8 борби, а Тихомир Желев и Аарън Джоунс се включиха от пейката с по 12 точки.

Заралии превърнаха 25 асистенции в 42 коша от игра, а освен това категорично спечелиха и борбата под кошовете с 40 отскочили топки срещу 12 по-малко - 28 за гостите от морската ни столица.

Равностойната първа четвърт, завършила при резултат 19:13 в полза на Берое даде надежда за интригуващ двубой, но в десетте минути преди почивката домакините реално сложиха точка на спора, повеждайки с 49:29 след едно полувреме. Силното представяне се повтори и през третия период, след който разликата вече бе 30 точки за 78:48, а в последните 10 старозагорци отпуснаха защитата и допуснаха 20 точки, но добавиха още 4 към разликата за окончателното 102:68.

Венелин Христов и Веселин Георгиев вкараха по 12 точки за Черно море Тича. Треньорът на гостите Дарин Великов остави на пейката през почти половината двубой основния плеймейкър Деян Карамфилов, който натрупа бързо три нарушения и завърши само с 3 точки и 6 асистенции.