Гълъбинов на крачка от плейоф за влизане в Серия "А"

Отборът на Андрей Гълъбинов Новара постигна важна победа с 2:0 над Виртус Ентела в мач от 41-ия кръг на Серия "Б", която запази шансовете на тима да играе плейоф за влизане в Серия "А". Българският футболист във втори пореден мач остана на пейката през всичките 90 минути. Сансоне в 43-ата минута и Орланди в 51-ата минута бяха точни за домакините, които вече имат актив от 56 точки. Новара е на девето място, като изостана на точка от Специя, който заема последното осмо място, даващо право на участие в решителния плейоф за елита.

Гълъбинов и компания трябва да се надяват на победа над седмия Карпи, където гостуват в последния кръг, а също така на грешна стъпка на Специя.

Българският национал има 12 гола и девет асистенции през този сезон.