Халеп спечели турнира в Мадрид за втора поредна година (видео)

Симона Халеп защити титлата си от турнира Mutua Madrid Open в испанската столица. Във финала румънката победи Кристина Младенович в три сета - 7:5, 6:7 (5), 6:2 и стана втората тенисистка след Серина Уилямс, която печели състезанието в две поредни години.

Двубоят продължи два часа и 43 минути, а поставената под номер 3 в схемата на турнира Халеп не сдържа нервите си след загубения с тайбрек втори сет. В изблик на разочарование, тя първо хвърли ракетата си, а след това я ритна и уцели едно от момчетата, които подават топките. Грозната постъпка на румънката й донесе предупреждение от съдията.

“Чувствам се отлично. Знаех, че мога да спечеля и се радвам, че успях да го сторя. Тази титла ще ми даде повече увереност преди следващите големи турнири. Започнах годината зле, но вече играя така, както искам”, сподели Халеп, която ще се изкачи до 4-ото място в новото издание на световната ранглиста.
“Имах проблеми с гърба, но не искам да звуча така, сякаш това е причината да загубя”, каза от своя страна Младенович.
Симона Халеп вече има 15 титли на ниво WTA и е спечелила 22 от последните си 25 мача на клей.