Три от три за Надежда Рачева на “Нови звезди”

Надежда Рачева (СК Костенец) постигна три победи на 39-ото издание на международния атлетически турнир “Нови звезди”, който се проведе днес на стадиона на Национална спортна академия “Васил Левски” в столицата. Възпитаничката на Георги Димитров първо стигна до успех на 100 м с 12.13 сек, малко по-късно се поздрави с победа и на 200 м с 24.90 сек, а за десерт триумфира и на 400 м.

В бягането на една обиколка Рачева спечели след силни финални метри с 56.12 сек, изпреварвайки Карин Околие (Левски 2016-София), която остана втора с 56.75 сек. Третата позиция на 400 м зае бронзовата медалистка и на 200 м Радостина Стоянова (Локомотив-Русе) с 25.99 сек.
Международен лекоатлетически турнир "Нови Звезди"
На 400 метра при мъжете златото се реши след много интересна и оспорвана битка между Стефан Стефанов (Берое-Ст.Загора) и съотборника му Велин Коваленко. По-силен във финалните метри се оказа по-младият Стефанов, който спечели с 49.27 сек. Коваленко остана втори с 49.52 сек, а за бронзовия медал се пребори Боримир Спасов (Академик-София) с 50.44 сек.

Снимки: МАРИН МАРИНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от "Нови звезди" 2017 ТУК!!!