България спечели първата контрола срещу Сърбия (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките от националния отбор на България спечелиха първата си контрола срещу олимпийския вицешампион Сърбия. Момичетата на селекционера Иван Сеферинов надделяха трудно над сръбската "репрезентация" с 3:2 (25:17, 25:16, 21:25, 19:25, 25:19) в първата проверка между двата тима, играна тази вечер пред празни трибуни в зала "Мастер" в Белград.
България спечели първата контрола срещу Сърбия
Мачът бе изгледан от първия вицепрезидент на Сръбския волейболен съюз (OSS) - легендата Иван Милкович.
Втората приятелска среща между Сърбия и Белград е утре (18 май) от 15,00 часа българско време отново в сръбската столица. Контролите са част от подготовката и на двата отбора за предстоящите световни квалификация в края на месеца.
Наставникът на "лъвиците" Иван Сеферинов не можеше да разчита на Добриана Рабаджиева, която не успя да пристигне в Белград след световното клубно първенство в Кобе (Япония), където спечели бронзов медал с швейцарския гранд Волеро (Цюрих). Българският треньор започна мача с Лора Китипова като разпределителка, Емилия Николова - диагонал, Елица Василева и Ева Янева - посрещачки, Христина Русева и Нася Димитрова - центрове и опитната Мария Филипова - либеро. За малко в игра в третия гейм се появи втората разпределителка Петя Баракова, а в четвъртата част Мирослава Паскова.
От друга страна домакините бяха водени от помощник-треньора на тима Бранко Ковачевич заради отсъствието на селекционера Зоран Терзич, който е и треньор на Волеро (Цюрих). Ковачевич изпробва множество варианти и схеми на игра, като пусна на полето почти всички налични волейболистки на Сърбия.
Невероятен мач за България изигра Христина Русева, която заби фантастичните 24 точки (6 блока!!!, 6 аса!!! и 71% ефективност в атака) за победата.
Емилия Николова (3 блока и 33% ефективност в атака) и Елица Василева (2 блока, 32% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане) добавиха по 15 и 14 точки за успеха.
За тима на Сърбия Саня Малагурски (2 блока и 38% ефективност в атака) и Бранкица Михайлов (2 блока, 3 аса, 37% ефективност в атака и 19% ефективност в атака), която игра до четвъртия гейм, реализираха 18 и 16 точки.

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:3 (17:25, 16:25, 25:21, 25:19, 19:25)
СЪРБИЯ: Даница  Раденкович, Саня Малагурски 18, Бранкица Михайлович 16, Бианка Буша 7, Стефана Велкович 8, Йована Стеванович 8 - Йелена Благойевич-либеро (Сладяна Миркович 2, Бояна Миленкович 8 Мина Попович 4, Надя Нинкович 2, Катарина Лазович)
Треньор: Бранко Ковачевич
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова 4, Емилия Николова 15, Елица Василева 14, Ева Янева 13, Христина Русева 24, Нася Димитрова 12 - Мария Филипова-либеро (Петя Баракова, Мирослава Паскова 2)
Старши-треньор: Иван Сеферинов.
Статистика: ossrb.org

Снимки: ossrb.org

ГАЛЕРИЯ от мача СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:3 - ТУК!!!