Девойките завършиха със загуба на квалификацията в Полша

Националният отбор за девойки до 20 години завърши със загуба квалификацията за Световно първенство, която се провежда в полския град Величка. "Лъвиците" отстъпиха пред Германия с 0:3 (15:25, 21:25, 23:25) в последна среща от група Е.

Мачът стартира равностойно, впоследствие германките дръпнаха в резултата и запазиха преднината си до края на гейма. Във втората част ситуацията се повтори, но българският тим успя да намали дистанцията. Силите не достигнаха за повече и момичетата на Мартин Фриднес затвориха, повеждайки с 2:0. В третия гейм битката бе на пълни обороти, двата отбора изравняваха и повеждаха в резултата, но в крайна сметка Германия записа чиста победа.

Най-резултатна за българския тим бе Александра Миланова с 18 точки (1 блокада, 50 в така), Елена Бечева добави 7. За Германия Хана Ортман реализира 16 точки (1 ас, 56 позитивно посрещане, 50 % в атака), а Аиша Скинер се отчете с 8 (1 блокада).

Статистика от мача можете да видите тук.

Класиране в група Е можете да видите тук.