Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Серията "10 К" на Сейл свърши на крачка от рекорда (видео)

Крис Сейл не можа да стане първият питчер в историята с поне 10 страйкаута в девет поредни мача от МЛБ. Левичарят на Бостън Ред Сокс бе в поредица от осем срещи с двуцифрен брой "К" в статистиката, но тази нощ направи само 6 в домакинството срещу Тексас Рейнджърс. Все пак "червените чорапи" спечелиха с 9:4, а стартерът бе измъкнат от съотборниците си в атака.

Резултатът по средата на 7-ия ининг бе 1:3, след като Муки Бетс откри за домакините с единичен хит в 3-тия, а гостите обърнаха със саможертвен флай на Елвис Андрюс в 4-тия и хоумрън на Майк Наполи и RBI-сингъл на Джоуи Гало в 5-ия. В долната част на 7-ия обаче нападението на Ред Сокс вкара цели 7 точки и спаси кожата на Сейл (W 5-2).

Въпреки че не успя да подобри рекорда, той се превърна в едва петия питчер след 1900 г., който постига поне 100 страйкаута в първите си 10 мача от сезона. През 2017 г. асът на Бостън вече има 101. Останалите са Роджър Клемънс (1998), Кърт Шилинг (1998, 2002), Педро Мартинес (1999, 2001) и Ранди Джонсън (2000, 2001).

Мартинес пък е единственият друг питчер, който има поредица от осем "10 К" мача във визитката си. А самият Сейл има още една такава серия – през 2015 г. с Чикаго Уайт Сокс.

Сам Дайсън (L 1-5, BS 4) носи отговорност за срива на Тексас нощес. Риливърът влезе да спасява положението в 7-ия ининг, когато стартерът Мартин Перес допусна рънери на първа и трета база при 1 аут. Дайсън не можа да направи нито един аут, а вместо това пусна 7 точки, влезли от единични хитове на Мич Морланд, Джош Рътлидж и Дъстин Педроя, уайлд пич при пълни бази, разходка на Крис Йънг при пълни бази и саможертвен флай на Андрю Бенинтенди.

В 8-ия "рейнджърите" върнаха една точка чрез единичен хит на Чоо Шин-Соо, а финалната разлика бе фиксирана от Муки Бетс със сингъл в затварянето на същата част.

Бостън Ред Сокс - Тексас Рейнджърс 9:4